הבית > חדשות > תוכן
ההשפעה של נחושת על גוף האדם
- Sep 05, 2017 -

מבוא נחושת נחושת הוא רכיב מעקב הצורך בגוף האדם, נחושת מופץ באופן נרחב ברקמות ביולוגיות, שרובם אינם קומפלקסים אורגניים, רבים מהם הם חלבונים מתכת, אשר ממלאים תפקיד פונקציונלי בצורה של אנזימים. כל אנזים המכיל חלבון נחושת יש השפעה פיזיולוגית וביוכימי ברור, רבות הקשורות חמצן אלקטרון חמצון-חיזור והעברת תגובות במערכות ביולוגיות הן מזורז על ידי נחושת המכיל אנזימים, שהם חיוניים לתהליך של החיים.

הגילוי של נחושת הארט 1928-שנה דיווח כי חולדות עם אנמיה בלבד ניתן לתקן על ידי שכשהם ברזל באותו זמן, הוא האמין כי נחושת הוא מרכיב הכרחי של יונקים. לאחר גילוי המחלה של מנקי בשנת 1962, הוא נחשב להיות עקב הפרעה של ספיגת הנחושת לאחר 10 שנים. המאה ה-18 נחושת הוכח להיות מרכיב נורמלי של דם, שלה רעילות שתואר בסוף המאה ה-19.

מקור המזון נחושת נרחב נמצא מגוון רחב של מזונות, צדפות, רכיכה אוכל פירות ים, אגוזים הם מקורות טובים של נחושת ואחריו כבדים בעלי חיים, הכליות, חלקים נבט דגנים, קטניות, וכן הלאה.

כאשר הנחושת נספג בתזונה קליטת מטבולית, הדם מועבר אל הכבד דרך וריד שער הכבד, החלבון כחול נחושת נוספת, הדם ואז שוחרר לתוך הגוף, רוב הנחושת אנדוגני מופרש מערכת העיכול עם נחושת, אשר לא נספג מן המזון, וכמות קטנה של נחושת הוא מופרש בערוצים אחרים. נחושת נספג בעיקר במעי הדק, כמויות קטנות נספגים על ידי הקיבה.